Forum Osioł ze Shreka Strona Główna Osioł ze Shreka
"Wybierz mnie...! Wybierz mnie...!", czyli Osioł w swoim żywiole...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Pustaki" nie istnieją!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Osioł ze Shreka Strona Główna -> Małe próby literackie i nie tylko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dagi
Mrau...



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 4024
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Zaświatów

PostWysłany: Nie 17:08, 14 Paź 2007    Temat postu: "Pustaki" nie istnieją!

Zgodnie z obietnicą, wklejam swój artykuł na temat tzw. "pustaków", napisany do szkolnej gazetki. Zamierzam w każdym numerze obalać stereotypy, o których nikt nie myśli - mam nadzieję, że to mi się uda.

"Pustaki" nie istnieją!,
czyli kilka słów refleksji.

Ludzie, gdy widzą ubrane na różowo lalunie, z jakimś „dresikiem” u boku i 10cm szpilkach, od razu przypisują im etykietkę pustej lub – jak to się już przyjęło – „pustaka”. W te wakacje zdałam sobie jednak sprawę, że pustaki nie istnieją.
Tak, tak, ktoś może się bulwersować i podawać nonsensowne przykłady… Bo ta to sobie biust powiększyła, silikon włożyła, to musi być głupia. A ta zaś narżnęła się na imprezie i przespała z kilkoma facetami. O, a ta w mini i szpilkach chodzi.
Powtarzam – nonsens.
Mam bliską znajomą, która wygląda jak taka lalunia – tlenione blond włosy, ostry makijaż, imprezy, słabe stopnie, chłopaka (uprzedzając pytania – tylko jednego). I wiecie co? Jest wartościową osobą. Cholernie wartościową. Można z nią porozmawiać o wszystkim i o niczym, nie plotkuje jak stara baba, nie wyzwie Cię, nie obrazi. Jest miłą, sympatyczną osobą, taką jak każda inna.
Inny przykład? Przeglądając konta na znanym portalu fotka.pl często czytam zakładkę „O mnie”. I co widzę? Jakąś fatalną NoFfOmOWę (zwaną też TrAfFkĄ), bezwstydne zmienianie polskiej, pięknej mowy („tesh”, „o boshe” – aż chce się krzyknąć „o ironio!”). Chodząc tak sobie wśród kolejnych stron, natknęłam się na fotkę pewnej osoby, którą dotąd uważałam za typową lalunię. Wypindrzona, klnąca, wytapetowana. I wiecie co? Czytając jej opis o sobie dosłownie wrzuciło mnie w krzesło. Opisała siebie nie dość, że pięknym, normalnym stylem, to dodatkowo napisała o swoim hobby, swoich pasjach. Nigdy bym nie pomyślała, że to ona tak napisze, właśnie ONA!
Albo, trzeci przykład. Żadną tajemnicą jest, że mam bloga i blogowych znajomych. Wśród nich znajduje się pewna osóbka, której czytanie kolejnego postu wzbudza we mnie mieszane odczucia. Dziewczyna ta otwarcie pisze o tym, że zmienia chłopaków jak rękawiczki, że ojciec i macocha uważają ją za, lekko mówiąc, kobietę lekkich obyczajów, że nie potrafi wybrnąć z nałogów, wciąż imprezuje i zawala szkołę. Opisuje, jak jest jej ciężko, jak chce się zmienić, ale nie może. Żałuje tego, co robi. Pisząc o kolejnej imprezie, nie zapomina o dodaniu swoich obaw, lęków, marzeń, pasji… Wiem, że szanuje Jana Pawła II, bo, jak twierdzi, tylko On ją rozumie i nie odrzuca za swoje czyny. Tylko On wie, że nie jest zła od początku do końca.
Pustaków nie ma. To my przylepiamy niesłusznie łatkę wielu osobom, często tym, które na to nie zasługują. Często my jesteśmy fałszywi, chcąc zdobyć zaufanie takiej osoby, a jednocześnie obgadując ją za plecami. Czy to ma sens?
Pustaków nie ma. Każdy ma marzenia, żałuje za swoje grzechy, każdy wierzy w lepsze jutro i lepsze chwile. Każdy, choć może i pije, ćpa, pali, potrzebuje bliskości drugiej osoby, potrzebuje wsparcia i zrozumienia.
Pustaków nie ma.
Bo każdy człowiek zawsze pozostanie człowiekiem..


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexandra
Tasakowa Moderatorka



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 1172
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 15:55, 15 Paź 2007    Temat postu:

Mądry wywód ale... ja sie z nim nie zgadzam...
Czasem zbyt szybko jest przyklejana łatka pustaka, ale jednak tylko czasami niesłusznie...
Niektórzy na siłe chcą być kól i przez to właśnie stają się pustakiem...
Znam jedną taką osobe... moja już była przyjaciółka...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kay
Sadystka lubiąca swoją pracę



Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 3378
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kaj, Inond, Zewsząd

PostWysłany: Pon 18:11, 15 Paź 2007    Temat postu:

Czarne czasem jest białe.
To podpada pod kategorię szufladkowania ludzi, pisałam kiedyś o tym.
Również się nie zgadzam - pustaki istnieją. To tak, jak napisała Alex - niektórzy na siłe chcą być super i trendi. Oczywiście, podchodzenie do ludzi już z wyrobionym o nich zdaniem nie jest właściwe, ale taka już jest ludzka natura.

A dowód na istnienie pustaków?
Wpisz w polskim youtube "Oksana" powinien wyświetlić się pewien filmik...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dagi
Mrau...



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 4024
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Zaświatów

PostWysłany: Pon 18:24, 15 Paź 2007    Temat postu:

Nie istnieją.

Każdy z nas ma marzenia, pasje, każdy z nas chce stworzyć lepszy świat. Każdy z nas. A że niektórzy nie uznają nauki za coś ważnego, lubią imprezy i ubierają się na różowo? Ich świat.

Ale nadal pozostają ludźmi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Avis
Sam-Wiesz-Kto



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1499
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z księżyca

PostWysłany: Pon 19:18, 15 Paź 2007    Temat postu:

nie wiem, czy pisałam, ale ja mam duzo koleżanek słit. I rozumiem je. Staram się być toletancyjna Wesoly

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexandra
Tasakowa Moderatorka



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 1172
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 19:44, 15 Paź 2007    Temat postu:

Dagi napisał:
Nie istnieją.

Każdy z nas ma marzenia, pasje, każdy z nas chce stworzyć lepszy świat. Każdy z nas. A że niektórzy nie uznają nauki za coś ważnego, lubią imprezy i ubierają się na różowo? Ich świat.

Ale nadal pozostają ludźmi.


Dagi to nie jest model pustaka.
Żeby być pustakiem nie wystarczy tylko się nie uczyć i ubierać na różowo. Choć te cechy należą do cech pustaka to jednak nie one decydują o tym, że sie nim jest. Pustak to raczej osoba, która fakt ma marzenia, ale raczej typu bardziej przyziemnych, materialistycznych i egoistycznych.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dagi
Mrau...



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 4024
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Zaświatów

PostWysłany: Pon 19:53, 15 Paź 2007    Temat postu:

Zapytam inaczej - czy kiedykolwiek próbowałaś poznać bliżej "pustaka"? Ja próbowałam. I po wielu dniach znajomości zawsze przekonywałam się, że to tylko pozory...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kay
Sadystka lubiąca swoją pracę



Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 3378
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kaj, Inond, Zewsząd

PostWysłany: Pon 21:30, 15 Paź 2007    Temat postu:

Więc pewnie nie trafiałaś na prawdziwe pustaki...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dagi
Mrau...



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 4024
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Zaświatów

PostWysłany: Pon 21:38, 15 Paź 2007    Temat postu:

Cóż... W to bym wątpiła. KAŻDY człowiek przy bliższym poznaniu i przy chęciach okaże się wartościowym.

W takim razie powiedzcie, kim wg Was jest taka osoba. Jakie cechy musi mieć, obok braku bogatego słownictwa, nałogów, myślenia o chłopakach, różowych ciuchach, ton kosmetyku na sobie z głową zaprzątniętą następną imprezą?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Avis
Sam-Wiesz-Kto



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1499
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z księżyca

PostWysłany: Wto 14:12, 16 Paź 2007    Temat postu:

każdy jest człowiekiem, Alex, Kay..

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dagi
Mrau...



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 4024
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Zaświatów

PostWysłany: Wto 15:06, 16 Paź 2007    Temat postu:

Nawet "pustak".

Kay - wysunęłaś teorię, że pewnie nie spotkałam w życiu pustaka. Poznałam wiele ludzi. Kolonie, szkoła, zagranica, otoczenie... Różnych ludzi. Od osób dobrze uczących się, poprzez radnych, ludzi dorosłych, a skończywszy na hulajduszach, ćpunach.

Więc skoro - teoretycznie rzecz biorąc - pustaka w życiu nie spotkałam, to istnieje możliwość, że ich nie ma, prawda?

Zapytam może jeszcze inaczej.

Skoro tak uparcie twierdzicie, że pustaki istnieją - czy kiedykolwiek starałyście bliżej poznać taką osobę?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kay
Sadystka lubiąca swoją pracę



Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 3378
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kaj, Inond, Zewsząd

PostWysłany: Wto 17:15, 16 Paź 2007    Temat postu:

Avis, nie chodzi o to, że potępiam pustaki czy tam członków subkultur, bo tak nie jest. Jestem tolerancyjna ponad przeciętną, nawet słity w internecie by mi nie przeszkadzały, gdyby się nie naprzykrzały na każdym kroku. Jak się malują na "tapete", piją, palą, ćpają i demolują przystanki - okej, niech robią, co chcą, byle mi za skórę nie zalazły.

Dobrze, Dagi, dużo w życiu przeżyłaś, wiele widziałaś, sporo ludzi poznałaś, masz spory bagaż doświadczeń - okej. Nie wysnuwam żadnej teorii. Możliwość istnieje zawsze, ale weź pod uwagę, że skoro twierdzę, że pustaki istnieją, to mam jakiś dowód na potwierdzenie tej... z braku lepszego określenia, tezy.

Odpowiadam.

Gdybym się nie starała, nawet nie brałabym udziału w dyskusji.
Pytałaś, jakie cechy wg nas musi mieć pustak, by być 'prawdziwym' pustakiem. Tu już nawet nie chodzi o to malowanie się, chodzenie na imprezy, czy podrywanie każdego napotkanego chłopaka. Nie, chodzi mi raczej o kreowanie się na kogoś, kim się nigdy nie będzie. O wywyższanie się ponad stan, pogardę dla innych, "gorszych". Tych, którzy mają gorsze ciuchy, mniej zamożnych rodziców. O potępianie wartości duchowych, zatracanie się w ciągłej pogoni, by dostać się na szczyt. Po trupach. O nieszanowanie uczuć innych. Pustak widzi tylko czubek własnego nosa, dba o bezpieczeństwo własnego tyłka. Nie obchodzi go nic poza własnym interesem.
Taki dla mnie jest pustak.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Avis
Sam-Wiesz-Kto



Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 1499
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z księżyca

PostWysłany: Wto 17:19, 16 Paź 2007    Temat postu:

Widocznie "słit" i "pustak" to dwie różne rzeczy...
Spotkałam w życiu wiele różnych rodziajów ludzi i mam znajomych od słitów po mhroki xD. Ale kogos takiego, jak opisała Kay nie znam. I bardzo dobrze. Kłótnie to najgorsza rzecz zaraz po wojnie.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Latynka
Kierowniczka Zamieszania



Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 502
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:14, 16 Paź 2007    Temat postu:

A ja znam. Jest to taka osoba która zmienia kumpelki zależnie od tego jak jej sie chce. Raz łazi z jedną, potem z drugą i już ta pierwszą ma gdzieś.
Tak to właśnie widzę.
I wg. mnie są pustaki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alexandra
Tasakowa Moderatorka



Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 1172
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 18:52, 16 Paź 2007    Temat postu:

Kay lepiej bym tego nie ujeła... chyba nie można lepiej

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Osioł ze Shreka Strona Główna -> Małe próby literackie i nie tylko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin